PEIMAR wysokowydajne moduły fotowoltaiczne Premium.

5 listopada 2020 Autor Marcin Drozd 0

PEIMAR wysokowydajne moduły fotowoltaiczne premium.

W związku z dynamicznym rozwojem branży fotowoltaicznej w Polsce wymagania klientów względem instalacji PV stale rosną. Choć ceny komponentów z Chin i Indii wciąż spadają to jednak dla pewnej grupy klientów nie tylko cena jest wyznacznikiem opłacalności. Dla części z nich liczą się również inne istotne czynniki. Dostępność serwisów, gwarancja produktowa, sprawność, wygląd i jakość wykonania nierzadko są ważniejsze niż sama cena.

Jedną z wiodących firm produkujących wysokowydajne moduły fotowoltaiczne w Unii Europejskiej jest włoska firma Peimar która w tym roku otworzyła swoje biuro handlowe w Polsce.

Nowość na Polskim rynku OZE.

WŁOSKA MARKA

Włoska firma specjalizuje się w projektowaniu, badaniach i produkcji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Posiada szeroką gamę paneli słonecznych o mocach w zakresie 285 do 400Wp w standardowych rozmiarach.

Tym co wyróżnia moduły klasy Premium to dopracowanie produktu w najmniejszych szczegółach. Sztab projektantów, techników i designerów współpracuje razem aby panele fotowoltaiczne spełniały wszystkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa, posiadały maksymalną wydajność oraz nowoczesny wygląd. Jakość wykonania samych modułów docenią klienci jak również firmy instalacyjne. Monterzy nie raz muszą zmierzyć się z nierówno przylegającymi do siebie panelami i innymi mankamentami tanich marek.

Na uwagę zasługuje też bardzo długa gwarancja produktowa i wydajnościowa. Kolejno 20 i 30lat na moc powyżej 80% początkowej. Spadek mocy nie jest też równoznaczny z żywotnością samego modułu fotowoltaicznego. Panele słoneczne mogą pracować znacznie dłużej. Najstarsza pracująca mikroelektrownia w Europie została zbudowana w Szwajcarii w 1982roku, miała moc 10,656kWp.

Nikogo nie trzeba przekonywać co do skoku technologicznego przez te blisko cztery dekady. Moduły które wytwarzane są dzisiaj mają znacznie większą wydajność i sprawność. Jednak czy zawsze wytwarzane są z najlepszych dostępnych na rynku materiałów?

Ponieważ zakup mikroelektrowni fotowoltaicznej nie należy do tanich inwestycji lepiej dokładnie przemyśleć to przedsięwzięcie. Ze swojej strony całkowicie odradzamy zakupy tych najtańszych modeli na rynku. Firmy które powstały parę miesięcy wcześniej czasem podobnie szybko znikają. Uzyskanie wówczas od producenta gwarancji w przypadku zepsucia takich modułów nie jest sprawą prostą.

PEIMAR wysokowydajne moduły fotowoltaiczne klasy premium są więc dobrą alternatywą dla osób poszukujących profesjonalnego produktu w rozsądnych cenach.